Pasování prvňáčků na čtenáře 2021

Pasování 2021

Poprvé v historii proběhlo Pasování prvňáčků až na podzim roku 2021. Bylo to díky pandemii covidu 19 a vládním nařízením.

A to nebyla jediná změna v tomto ročníku. Nejen, že jsme pasovali na čtenáře žáčky 2. tříd, ale také jsme museli vzhledem k situaci pozměnit formát. Pasování bylo pouze pro jednu třídu a probíhalo nejen u nás v hlavní budově, ale dle spádovosti škol také na našich třech pobočkách – Bedřichov, Březinky a Horní Kosov.

Všude čekal na děti pestrý program a paní knihovnice pasovaly na čtenáře celkem 556 jihlavských druháčků.

Jedno malé překvapení čekalo na všechny na úplný závěr každého pasování. Poprvé jsme se zapojili do projektu Knížka pro prvňáčka a každá třída od nás díky tomu dostala jednu krásnou knížku. Tentokrát to byl První školní výlet. Napsala ji spisovatelka Michaela Fišarová a obrázky namalovala Aneta Žabková. Děti i paní učitelky z ní měly velkou radost a moc se těšily, až si ji společně budou číst.