Pasování prvňáčků na čtenáře 2020

2. - 6. 3. 2020

„Ve jménu pohádek, příběhů a básní,
jménem všech literárních hrdinů a světů,
za všechny spisovatele, knihovníky a učitele TĚ pasuji na ČTENÁŘE.
Měj v úctě slovo, ochraňuj knížky a statečně a čestně jako rytíř se bij
za všechno dobré, co je v nich napsáno.“

Tento slavnostní slib se mnohokrát nesl knihovnou v týdnu od 2. do 6. března 2020, kdy se u nás konalo již tradiční Pasování prvňáčků na čtenáře. Vyslechlo si ho na 550 žáčků prvních tříd ze všech jihlavských základních škol. Po přečtení slibu byly děti pasovány KNIHOU na rytíře ČTENÁŘE – ochránce knih.

Ještě před tím však na ně čekalo malé překvapení, které si pro ně připravil se svými žáky pan Martin Kolář, který učí dramatický obor na jihlavské ZUŠ. Báseň epická aneb skoro horor o tom, jak se stalo, že se žák Vladislav pravidelným návštěvníkem městské knihovny stal a co se pak dělo dál měla u malých posluchačů velký úspěch.

A my dětem přejeme, aby se z nich brzy stali velcí čtenáři, tak jako z žáka Vladislava :o).