18. 1. 2024

Milí návštěvníci,

obdrželi jsme výsledky sbírky ke Dni válečných veteránů, které vám zde předkládáme. Všem děkujeme za účast na této sbírce.

Milí přátelé,

moc děkujeme za účast v listopadové sbírce ke Dni válečných veteránů. Máme radost, že vám můžeme sdělit výsledek.

Na vašem místě Městská knihovna Jihlava I (Hluboká) se vybrala částka 2510 Kč.

Na vašem místě Městská knihovna Jihlava II (S. K. Neumanna) se vybrala částka 560 Kč.

Jsme velmi rádi, že každý rok je nás v ulicích s červeným mákem na klopě stále víc a také díky tomu se celkově podařilo dosáhnout skvělého výsledku, který činí 4 316 886 korun! Moc si vážíme toho, že se tisíce lidí rozhodlo sbírku podpořit a vybraná částka dokonce výrazně přesáhla loňský výtěžek. To vše díky vám a dárcům.

Peníze ze sbírky pomáhají válečným veteránů, účastníkům 3. odboje a odpůrcům totalitních režimů 20. století. Kolegové z Centra pomoci Paměti národa navštěvují a kontaktují ročně skoro tisíc pamětníků a poskytují jim sociální péči, poradenství nebo podporu v obtížných životních situacích. Část výtěžku ze sbírky putuje dokumentaristům Paměti národa, kteří zaznamenávají příběhy pamětníků.

Závěrečnou zprávu s podrobnostmi o celé sbírce si můžete přečíst zde.

Děkujeme za vaše nasazení, veškerou spolupráci a těšíme se na rok 2024!

Tým Paměti národa