Ceny Muriel

23. 2. 2024

Od roku 2018 každoročně Česká akademie komiksu uděluje Ceny Muriel za komiksová díla. Název ceny se inspiroval jménem hlavní protagonistky komiksu MURIEL A ANDĚLÉ vydané v r. 1991 s ilustracemi Káji Saudka.

Slavnostní vyhlášení roku 2023 proběhlo 21. února 2024. Cena České akademie komiksu byla udělena Štěpánce Jislové za komiks Srdcovka (Paseka). Štěpánka Jislová získala i ocenění v kategorii Nejlepší komiksová kniha a Nejlepší scénář za stejný titul.

Porota v komiksu Srdcovka ocenila vhodně zvolené vypravěčské perspektivy. Autorka otevřeně líčí příběh vlastního dospívání. O nelehkých chvilkách a traumatech vypráví i díky stylizované kresbě.

Ceny Muriel 2023

• Cena České akademie komiksu ‒ Štěpánka Jislová: Srdcovka (Paseka)
  • Nejlepší komiksová kniha ‒ Štěpánka Jislová: Srdcovka (Paseka)
  • Nejlepší kresba ‒ Richard Fischer: Rváčov 2 (Argo)